Bayan Sırt Çantası

2020 sezonuyla birlikte rahatlığı simgeleyen bayan sırt çantası oldukça moda oldu, kadınlar arasında en önemli aksesuarların başında gelir.

Bayanların alışveriş yapmayı en çok sevdikleri aksesuarlardan biri de çantalardır.

Bayanlar günlük yaşamda, sokak modasında, iş hayatında bile sırt çantalarını rahatlığı açısından kullanmayı tercih etmektedirler.

2020 sezonunda dikkat çeken ve bayanların en çok kullandıkları sırt çantası modellerinden şöyle bahsedebiliriz.

Deri Bayan Sırt Çantası Modelleri

Deri kumaştan tasarlanan sırt çantaları, genellikle bahar ve kış aylarında tercih edilen çanta modelleridir.

Deri olduğu için bu çanta tasarımları, şık durmakla beraber bayanlar iş hayatında kıyafetleriyle uyum sağladığı için rahat bir şekilde kullanabilmektedir.

Sırt çantalarında düz deri ve desenli tasarımlar kullanılmaktadır. 2020 deri sırt çantalarında fermuarlı, büzgülü veya kapaklı şekilde modeller göze çarpmaktadır.

Aynı zamanda, fermuar, kemer ve ip detaylar da çantalara hareket kazandırmaktadır.

Kadın Spor Sırt Çantası Modelleri

Polyester kumaştan veya pamuklu kumaştan üretilen bu sırt çantaları, genellikle spora giderken, spor kıyafetlerle, seyahatlerde ve öğrenciler tarafından okul hayatında kullanılmaktadır.

Detay olarak fermuarların ve bölmelerin fazla olduğu çanta modelleri, fazla eşya taşıma konusunda doğru bir tercih olabilir.

Hasır ve Örgü Sırt Çantası Modelleri

Hasır ve örgü sırt çantaları yaz aylarının kombini demek doğru olur.

Sokak modasında ve sahillerde en çok kullanılan çanta modelleri arasında yer almaktadır.

Hasır ve örgü sırt çantası tasarımlarında motiflerle işlenen çantalar çok şık durmaktadır. Çantaların kapak kısmı büzgülü veya püsküllü tasarımlarıyla dikkat çekmektedir.

2020 yılında hasır çanta renklerinde genellikle bej rengini görsek de kiremit ve kahverengi tonları da koleksiyonlarda yerini aldı diyebiliriz.

Özellikle bohem stilini seven bayanların, hasır ve örgü sırt çantası modellerine mutlaka gardıroplarında yer açmaları gerekmektedir.

2020 Sırt Çanta Modellerinde Renk Modası

2020 yılında sırt çantası modasında geniş bir renk yelpazesini görmek mümkün.

Bu sene daha çok pastel ve koyu renklerin hakim olduğu sırt çantaları, hemen hemen herkesin gardırobunda yer almaktadır diyebiliriz.

Renk tonları arasında siyah, kahverengi, haki yeşil, bej, mavi, lacivert, gri, gold, kiremit rengi dikkat çekmektedir.

28 Mart 2018 16:25