Memurların Hizmet Etmesi

Memurların hizmet etmesi ve  zorlanması genel olarak üüülkemizde ki insanlaın karşılaştığı en büyük sorunların başında gelir.

Türkiye’de çalışanların sektörel bazda dağılımını göz önünde bulundurursak tarım ve sanayi sektörlerine oranla hizmetleri kapsayan sektörün açık ara önde olduğu görülmektedir.

Bu sektörün içinde memuriyet önemli bir alan işgal etmektedir.

Devletin ve kurumların işlerini memurları aracılığıyla yaptığını da düşünürsek önlemleri incelemeliyiz. Devletin vatandaş ile arasında temsilci görevi üstlenen memurlukların ehemmiyeti de anlaşılmaktadır.

Özellikle sosyal politikaları benimsemiş, demokratik devletlerde bu meslek gruplarının hizmetlerini rahat ve uygun ortamda yapması çok önemlidir.

Türkiye’de bu konuda ciddi ilerlemeler olmasına rağmen çağımızda artan ihtiyaçlar hergün çoğalmakta ve değişmektedir.

Sektörel bazda olan ilerlemeler devletle olan ilişkileri artırıp dolayısıyla memurların iş yükünü de artı…

Read more
  • 0

Kadınlar Arası Toplantılar İstanbul

Kadınlar arası toplantıların nedeni nedir? İstanbul kadın hakları konusunda bilinçli kadınlarımız her türlü organizasyona ev sahipliği yapmakta.

Detaycı bakış açılarına sahip kadınlar, konuları uzun uzun konuşma hevesleriyle insanlardan özverili bir dinleme şekli beklerler.

Bunu her zaman karşı cinste göremeyebilir kadınlar. Duyguların anlaşılması için ve en önemlisi rahatlayabilmek umuduyla bir arkadaşa, bir dosta ihtiyaç duyar.

İstanbul Kadınlar O Toplantılarda Ne Olur?

Kadın toplantıları en az iki kişinin ama daha keyifli olması adına birkaç kişilik ortak sesin buluştuğu en iyi tedavi edici ortamlardır.

Konuşulur, susulur, karşılaştırmalar yapılır, nedenler aranır. Başkalarına ait yanlışlar duyulur hatalar bulunur.

Bu ilişkiler kadın için bir yenilenmedir aslında. Dirilir kadın, kendi içinde yeni bir savaşı başlatana kadar. Toplantıların önemi burada ortaya çıkar.

Kimi zaman bir yandaş bulma isteğinden dinlenir. Kimi za…

Read more
  • 0

Türkiye Ekonomi ve Hizmet Sektörü

Türkiye ekonomisinin sektörel dağılımına bir pasta grafik üzerinden bakıldığında %7,8’lik dilimi tarım sektörü, 6 ile sanayi sektörü oluşturmaktadır.

Geriye %72,6 gibi çok büyük bir dilim kalmaktadır. İşte bu aslan payını ulaşım, turizm, bankacılık, muhasebe, eğlence, otomotiv, yemek sektörü gibi alanları içinde barındıran hizmet sektörü almaktadır.

Bu oranlar incelendiğinde bu sektörün diğer sektörlere oranla ne kadar ileride olduğu görülmektedir.

Özellikle son 20 yılda dünya genelindeki ilerlemeler sektörde ciddi büyümelere sebep olmuştur. Bu oran her geçen gün biraz daha büyümekte ve aralarındaki fark gitgide açılmaktadır.

hizmet sektoru turkiye ekonomi

Burada şunu da belirtmek gerekir ki, bu sektörün büyüklüğü ve aynı zamanda kalitesi ülkeler için gelişmişliğin bir göstergesi olarak kabul edilmekte ve ülkelerin gelişmişlik düzeyi ölçümlerinde bir kıstas olarak kullanılmaktadır.

Bu bilgiler doğrultusunda Türkiye’ni…

Read more
  • 0

İlkbahar Yaz Çanta Modelleri 2020

2020 moda sezonunda çantalar oldukça ön plana çıktı. İlkbahar ve yaz aylarının salaş, özgür ve gezgin ruhunu taşıyan çantalar, bayanların beğenisi kazanıyor. Vitrinlerde dikkat çeken çantalar, kullanılacak mekana ve ortama göre farklı tasarımlarla koleksiyonlarla yer almaktadır. 2020 sezonunda çanta modasını özellikle plaj modası ve sokak modasının belirlediğini söyleyebiliriz. Bohem Havasını Yansıtan Hasır Çantalar Özgür ruhların karşılığının modaya yansımasıyla dikkat çeken bohem stili, 2020 sezonunda modaya hakim oldu diyebiliriz. Bohem stilin bir parçası olan hasır çantalar, hem sokak modasında hem plajlarda hem de sahil kenarında davetlerde kullanılarak kombinlere uyum sağlayabilmekte. Hasır çanta modellerinde, omuz çantası, küçük çantalar, sırt çantaları, sepet el çantaları ve portföy çantaları görmek mümkün. Rahatlığın Simgesi Spor Sırt Çantaları 2020 yılında sırt çantalarını her mevsim göreceğiz diyebiliriz. Kış aylarında deri, süet ve nubuktan üret…
Read more
  • 0

Sosyal Sorumluluk Projelerinde Kadınlar

Kadınların her platformda yer alması onları daha güçlü kılarken, kadınlar sosyal sorumluluk projelerinde artık daha aktifler. Kadınların eskiye göre daha aktif olması eğitimli kadın sayısı ile doğru orantılıdır. Kadınlar yıllar içerisinde birbirlerine destek oldular ve eğitimleri engellenen, hayatta ikinci sınıf muamele görme gibi eylemler terk edilmeye başlandı. Sosyal sorumluluk projeleri ile hem kendi seslerini hem çocuk hem hayvanların sesi olan kadınlar artık çok daha güçlü. Kadınların Projeleri Kadınların daha rahat yaşamaları ve günlük hayatta daha aktif olmaları için tüm hareketler yine kadınlar tarafından başlatıldı. Bir kadın çıktı ve çalışmayan ev hanımları için proje üretti. Diğer bir kadın mahkum kadınlar için ve yine diğer bir kadın eşinden şiddet gören bir kadın için dernek kurdu. Bu birliktelik büyüdü ve günümüzde kadınlar her alanda daha aktif hale geldi. Önemli bir sosyal proje kadınlar tarafından büyüdü ve gelişti. Bu proje şiddet gören k…
Read more
  • 0

Genel Kültür

Genel kültür, kişisel gelişim ve birikim adına çok önemli bir yer teşkil etmektedir, kaliteli insanların odak noktası olmaktadır.

Farklı konularda doğru bilgilere sahip olmak ve bunları kullanabilmek, bireyin günlük hayatında birçok şeyi kolaylaştırabilmekte ve sorunların çözümünde yardımcı olabilmektedir.

Peki, genel kültürün bilgileri nerelerde ve nasıl lazım olabilir?

İş Görüşmelerinde Genel Kültür

Günümüzde iş başvurularında birçok farklı teknik uygulanmakta ve başvuruya gelen kişi birçok sınav, soru ve denemeye tabii tutulmaktadır.

Bunlardan biri ise genel kültürünün ölçülmesidir. Gerek devlet bünyesinde gerekse de özel şirketlerde yapılan mülakatlarda, kişinin genel kültürü ölçülmeye çalışılmaktadır.

Genel kültürü yüksek kişiler her zaman daha avantajlı olmaktadır.

Bunun sebebi ise genel kültürü yüksek kişinin, şirket imajına katkı sağlayacağı, sorunların çözümünde bilgi ve birikimi ile daha çok yardımcı olabileceğinin düşünülm…

Read more
  • 0

Kadınlar En Çok Nelerden Etkilenirler

Kız etkilemek birçok yolu vardır, genel kültürü fazla olan erkekler kızlar açısından her zaman bir adım daha önde olmuşlardır. Çünkü kızlar bir erkekle tanıştıktan sonra ilk dikkat edeceği şey erkeğin zekası ve bilgi birikimidir. Fazla konuda bilgisi olmayan ve genel kültürü çok az derecede olan erkeklerin kızları etkilemesi biraz daha uzun sürebilir. Çünkü yapılan araştırmalara göre kızlara para, araba, zeka, dış görünüş ve genel kültür gibi seçenekler sunularak hangi tarz erkeklerin dikkatlerini çektikleri sorulmuştur. Kızların çoğunluğu cevap olarak ise genel kültür ve zekayı seçmiştir. Bu demek oluyor ki kızlar zeka ve genel kültüre paradan daha fazla değer veriyor. Tabii kızdan kıza değişir bu durum. Bazı kızları da ne kadar genel kültürünüz ve bilginiz olursa olsun her konuda, bir türlü etkileyemezsiniz. Genel Kültür İle Kız Nasıl Etkilenir? Bir kızı etkilemek ve onun duygularına etki etmek istiyorsa bir insan ve bunu genel kültürle yapacaksa şimdiden oturup kitap oku…
Read more
  • 0

Erkekler İçin Saat Alışverişi

Kadınlar için moda ve süs eşyaları, makyaj malzemeleri, takılar ve aksesuarlar vazgeçilmezdir. Sadece bununla da kalmaz saç rengi ve modeli de yine kadınların süsünü etkileyen faktörlerdendir. Fakat konu erkekler olunca bakım ve süs anlamında burada bir daralmaya gidilmiyor da değil. Kullandığımız saatler, bizim için vazgeçilmezlerimizdendir. Çünkü saatler hem bir modaya uyum sağlama eşyası iken hem de bir süs eşyasıdır. Özellikle erkekler için önemli ve vazgeçilmez olan saatler, markası, kalitesi ve modaya uygunluğu ile de göz doldurur. Erkekler bu alışverişi yaparken fiyatının uygun olmasına, aldıkları cihazın kalitesine ve markanın ürettiği ürünlerin verimliliğine bakarlar. Kadınlar için belki de daha karmaşık olarak adlandırabileceğimiz bu tarz alışverişler, erkekler tarafından daha kısa sürede karar kılınıp daha akılcı şekilde ihtiyacı gidermek anlamında da yapılabiliyor. Erkeklerin En Kullanışlı Süsü Yapılan araştırmalara göre erkeklerin alışveriş alanınd…
Read more
  • 0

Bahar Modası Bayan Ceket Kombinleri 

Bahar Modası Bayan Ceket Kombinleri  bilindiği üzere modacılar artık farklı sezonlar için farklı modeller üretmeye başladı. Moda çok çabuk tüketilen bir olgu haline geldi ve her geçen yıl modacılar en baştan kurallarla hünerlerini sergiliyorlar. Modadan geri kalmak istemeyenler en yeni ve güzelini bulmak isteyenlerde takibe başladı. Bu yıl bahara girerken defilelerde ürünler sergilendi ve tanıtıldı. İster spor ister klasik tarzda olsun ceketler kombinlerin bahar aylarında vazgeçilmez unsurlarıdır. Bu yıl da 80’li yıllara tekrar dönüş bekleniyor. Kadınlar İçin Kısa Ceket Modelleri Sonbahar sezonunda kısa ceketler tercih sebebi olabilir. Hem eteklerin üzerinde hem de pantolon üzerinde kullanılabilir. Bahar aylarına uygun kumaşlar tercih edilmelidir. Yağmurluk tarzı, mat veya parlak kumaşlar olabilir. Renklerde ise sonbaharın vazgeçilmez rengi kahverengi hakimdir. Tabi kırmızı, siyah ve bej renkleri de bunlar arasındadır. Bu ceketler erkek ceket reyonundan alın…
Read more
  • 0

Kadın Siyah Uzun Elbise Modelleri

Kadın elbise modelleri ve renkleri içinde bayanların asla vazgeçemedikleri, siyah uzun elbise modelleridir. Yaz kış, her mevsim giydikleri, sokak modasında ve özel davetlerde her daim karşınıza çıkan elbise modelidir. Birçok farklı aksesuarlarla kombin yapılabildiği için farklı stiller oluşturabilmek mümkündür. Özel Davetlerde Siyah Uzun Elbise Özel davet ve organizasyonlarda giymek için seçilen siyah uzun elbiseler, zarif ve şık duracaktır. Diz altına kadar ya da ayak topuğa kadar uzun tasarımları tercih edebilirsiniz. Askılı, düşük kollu veya straplez siyah elbise modelleri gideceğiniz davet için ideal bir seçim olacaktır. Siyah elbisenin altına ayakkabı tasarımı olarak, stiletto, ince bantlı açık ayakkabı veya platform topuk ayakkabı giyebilirsiniz. Hatta ayakkabınızı renkli seçerek daha şık bir kombin yapabilirsiniz. Kadın Modasında Siyah Uzun Elbise Günlük yaşamda her mevsim giyilebilen siyah elbiseler, ceket, yelek ve kemer detaylarıyla farklı stiller …
Read more
  • 0