Erkekler İçin Saat Alışverişi

Kadınlar için moda ve süs eşyaları, makyaj malzemeleri, takılar ve aksesuarlar vazgeçilmezdir. Sadece bununla da kalmaz saç rengi ve modeli de yine kadınların süsünü etkileyen faktörlerdendir.

Fakat konu erkekler olunca bakım ve süs anlamında burada bir daralmaya gidilmiyor da değil.

Kullandığımız saatler, bizim için vazgeçilmezlerimizdendir. Çünkü saatler hem bir modaya uyum sağlama eşyası iken hem de bir süs eşyasıdır.

Özellikle erkekler için önemli ve vazgeçilmez olan saatler, markası, kalitesi ve modaya uygunluğu ile de göz doldurur.

Erkekler bu alışverişi yaparken fiyatının uygun olmasına, aldıkları cihazın kalitesine ve markanın ürettiği ürünlerin verimliliğine bakarlar.

Kadınlar için belki de daha karmaşık olarak adlandırabileceğimiz bu tarz alışverişler, erkekler tarafından daha kısa sürede karar kılınıp daha akılcı şekilde ihtiyacı gidermek anlamında da yapılabiliyor.

Erkeklerin En Kullanışlı Süsü

Yapılan araştırmalara göre erkeklerin alışveriş alanında daha tutarlı ve akılcı olduklarını ortaya koyuyor.

Hal böyle olunca erkeklerin yegane süsü olarak sayabileceğimiz saatler, erkekler için hem şık hem de spor bir değer kazanıyor.

Nasıl ki; kadınlar her kıyafete uygun çanta ya da ruj kullanıyorsa erkekler de kendi alanlarında kısıtlı olan bu süs eşyasından üretilen farklı modeller aracılığıyla nasibini alıyorlar.

Günümüzde özellikle gençler arasında hem kalite hem de markası açısından bir statü değeri de belirleyen bu cihazlar eski zamanlardan günümüze kadınların erkeklere bakış açısını da etkilemektedir.

Erkeklerin giyimlerine göre hem şık hem de spor olarak kombine edebilecekleri saatler hem hemcinslerini hem de moda ile ilgilenen kadınları etkilemektedir.

Erkekler Alışverişlerde Neye Göre Karar Veriyor?

Ayrıca saat kullanımını erkekleri daha erkeksi gösteren eşyalar arasında görebilmekteyiz.

Yine bu eşyalar arasında olan kravat, kol düğmeleri, sivri burunlu ayakkabılar ve gözlüklerle tamamlanan saatler erkeklerin albenisini arttırmakta ve günümüzdeki erkek algısını daha belirgin şekilde kategorize edebilmektedir.

Değişen moda ve güzellik algısında ortaya çıkan kıstaslar sadece kadınları değil erkekleri de etkilemekte ve değiştirmektedir.

Fakat çok eskiden beri kullanılan saatler moda dünyasında yerini korumaktadır.

6 Nisan 2020 10:08