Sosyal Sorumluluk Projelerinde Kadınlar

Kadınların her platformda yer alması onları daha güçlü kılarken, kadınlar sosyal sorumluluk projelerinde artık daha aktifler.

Kadınların eskiye göre daha aktif olması eğitimli kadın sayısı ile doğru orantılıdır. Kadınlar yıllar içerisinde birbirlerine destek oldular ve eğitimleri engellenen, hayatta ikinci sınıf muamele görme gibi eylemler terk edilmeye başlandı.

Sosyal sorumluluk projeleri ile hem kendi seslerini hem çocuk hem hayvanların sesi olan kadınlar artık çok daha güçlü.

Kadınların Projeleri

Kadınların daha rahat yaşamaları ve günlük hayatta daha aktif olmaları için tüm hareketler yine kadınlar tarafından başlatıldı.

Bir kadın çıktı ve çalışmayan ev hanımları için proje üretti. Diğer bir kadın mahkum kadınlar için ve yine diğer bir kadın eşinden şiddet gören bir kadın için dernek kurdu.

Bu birliktelik büyüdü ve günümüzde kadınlar her alanda daha aktif hale geldi. Önemli bir sosyal proje kadınlar tarafından büyüdü ve gelişti.

Bu proje şiddet gören kadınlara yönelik bir proje idi. Daha önce şiddet gördüğü halde susan kadınlar susmamayı öğrendi.

Yine çocukları ile bakım evlerinde kalan kadınlar için iş imkanlarını diğer kadınlar sosyal projeler ile sağlamayı başardı. İş kurmayı düşünen ancak ne yapacağını bilemeyen kadınların sayısı da oldukça fazladır.

Bu kadınlar da araştırarak evde ya da farklı alanlarda iş imkanlarından yaralanmayı başardı ve ülke ekonomisine katkı sunmaya başladılar.

Sosyal Sorumluluk Projelerinin Katkıları

Kadınlar sosyal sorumluluk projelerinde yer aldıkça çevreleri gelişti ve kendilerine güvenleri de artmış oldu.

Bir başka kadın için harekete geçen kadın aslında kendi haklarını da öğrenmiş oldu. Bu konuda hukuksal anlamda da artık insanlar daha bilinçli.

Avukatlar kadın hakları için ve gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleri için seminerler veriyor ve kadınların aktif olarak yaşamın her alanında olmasını sağlıyor.

Yine iş adamları da sosyal sorumluluk projelerine imza atan kadınlara maddi destek sunuyor. Kurumların sosyal sorumluluk projelerine katılan kadınların sayısı da oldukça fazladır.

Çevreye verilen zarar konusunda, kız ve erkek çocukları için, hayvan hakları için mücadele eden kadınları daha pek çok platformda görmeye devam edeceğiz.

9 Nisan 2020 09:53